Makijaż wodoodporny dla nurków

Temat makijażu wodoodpornego może wydać się banalny. Jednak pracując ponad 10 lat, jako instruktor nurkowania w Hurghadzie, wielokrotnie spotkałam się z pytaniem o makijaż, który przetrwa spotkanie z wodą. Pytania padały zarówno ze strony uczestniczek kursów nurkowania jak i pań z licencją nurkową. Czyli temat nie jest błahy. Mam wrażenie, że nurkujące panie godzą się z faktem, że nurkowanie wiąże się z rezygnacją z makijażu. A tak nie musi być. Nie tylko my, nurkowie, mamy te pytania - jest też cała rzesza kobiet pływających w basenie - też zastanawiają się, jak zachować makijaż podczas zajęć :) Jednym słowem - temat zasługuje na pochylenie się nad nim.

To ja pokuszę się o pochylenie. Z góry zaznaczę - będzie to pochylenie się laika - makijażysty :) Pomimo starannych poszukiwań - do tej pory nie znalazłam podobnego podejścia na stronach poświęconych urodzie. Wszystko wskazuje na to, że jeśli chodzi o makijaż podwodny dla osób nurkujących, jestem pierwsza - tym samym rzucam się w otchłań :) 

makijaż, wodoodporny, nurkowanie

Make Up For Ever "Aqua Matic" ME-80

makijaż, wodoodporny, nurkowanie

Make Up For Ever "Aqua Brow" 10

makijaż, wodoodporny, nurkowanie

Maybelline, Color Tattoo "Vintage Plum" 

makijaż, wodoodporny, nurkowanie

Maybelline, Color Tattoo "Vintage Plum" 

makijaż, wodoodporny, nurkowanie

Maybelline, Color Tattoo "Creme De Rose"

makijaż, wodoodporny, nurkowanie

Maybelline, Color Tattoo "Creme De Rose"

makijaż, wodoodporny, nurkowanie

Maybelline, Color Tattoo "On and on Bronze"

makijaż, wodoodporny, nurkowanie

Maybelline, Color Tattoo "On and on Bronze"

makijaż, wodoodporny, nurkowanie

Maybelline, Color Tattoo "Turquoise Forever"

Maybelline, Color Tattoo "Turquoise Forever"

makijaż, wodoodporny, nurkowanie

Chanel, Stylo Yeux Waterproof
Yves Rocher, Stylo Regard Waterproof
Artdeco, High Performane Eyeshadow
Artdeco, Soft Eye Liner waterproof

makijaż, wodoodporny, nurkowanie

Maybelline, Color Tattoo 24HR

Wszystkie cienie do powiek sprawdziły się podczas nurkowania. Zalewanie maski, zdjęcie jej podczas kursu nurkowania nie spowodowały rozmycia się cieni - może lekko straciły intensywność, ale "efektu pandy" na oku nie było :)

Cienie Maybelline nakładałam palcem. Po chwili od nałożenia utrwalają się na oku i trudno zmieszać różne kolory - nie jest to tak łatwe jak w przypadku sypkich cieni. Moim faworytem jest kolor "Creme De Rose" - może służyć jako samodzielny, delikatny kolor lub jako baza i rozświetlenie dla innych kolorów. 

Kolejny kolor "Vintage Plum" nie rozciera się równomiernie - może zostawiać lekkie smugi, więc wymaga trochę więcej uwagi podczas nakładania w porównaniu z poprzednim kolorem. Obydwa kolory: "Vintage Plum" i "Creme De Rose" są matowe, co może mieć znaczenie dla osób z załamaną powieką lub pierwszymi zmarszczkami - matowe cienie w tym przypadku lepiej się sprawdzają.

Kolejne dwa kolory Maybelline przetestowane przeze mnie: "Turquoise Forever" i "On and on Bronze" są nieco "odważniejsze" ze względu na dość spore drobiny brokatu. Poleciłabym je dla osób z wyrazistą urodą - dla blondynek są chyba zbyt mocne, ale można stosować je jako akcenty na powiece.

Reasumując doświadczenie z Maybelline Color Tattoo - bardzo pozytywne, na pewno będąc w Polsce kolejnym razem dokupię kilka kolorów do przetestowania. Cena: około 25 pln za sztukę (5 euro).

Kredka do powiek Make Up For Ever "Aqua Matic". Wybrałam kolor: ME-80. Co do trwałości nie mam zastrzeżeń, ale kredka (pod względem koloru) bardziej dla brunetek niż dla blondynek (ewentualnie jako akcent) ze względu na dość mocny kolor w odcieniu różu. Delikatny brokat - dużo bardziej dyskretny niż w przypadku Maybelline. Cena (w Sephora) około 100 pln.

Kolejne produkty: kredka wodoodporna do powiek firmy Artdeco - High Performance Eyeshadow - kolory: Stylo 34 i 40. Obydwa bardzo trwałe. Jeśli chodzi o kolorystykę Stylo 34 może służyć jako baza lub rozjaśnienie podczas łączenia z innymi kolorami. Kolor jest brokatowy, ale drobinki małe. Natomiast Stylo 40 to jeden z moich ulubieńców dla blondynek: mieni się dyskretnym złotym kolorem, drobinki tak delikatne, że nie ma wrażenia "brokatowości".

Wszystkie kredki do powiek są wykręcane co zaoszczędza nam strat podczas ostrzenia.

Na koniec brwi i rzęsy. Absolutna rewelacja to czarny tusz wodoodporny: Make Up For Ever "Aqua Smoky Lash" - jedyna uwaga, żeby nie nakładać wielu warstw - po zdjęciu maski nurkowej lub wielokrotnym jej oczyszczaniu - rzęsy mogą się posklejać.

Przyciemnianie brwi - jadąc na krótkie wakacje można problem rozjaśniania się brwi obejść henną. Jeśli planujemy dłuższy wyjazd polecam "Aqua Brow" firmy Make Up For Ever. Polecono mi kolor numer 10 dla blondynek, który "nie rudzieje". Faktycznie prezentuje się naturalnie i jest bardzo trwały w połączeniu z wodą. Nakładam go ściętym pędzelkiem i rozprowadzam szczoteczką.

Autor artykułu: Ewa Krawiec, 07.05.2016